Systemy monitoringu wizyjnego

Co to jest monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny inaczej telewizja przemysłowa CCTV (ang. Closed Circuit TeleVision) to system dozoru, pozwalający na obserwację i rejestrację obrazu dokonywaną z odległości, za pomocą kamer. Obecnie na rynku spotykane są trzy rodzaje systemów monitoringu – analogowy, hybrydowy oraz cyfrowy (potocznie zwany IP).

 

System analogowy jest najstarszym przedstawicielem telewizji przemysłowej. Pozwala na realizację podglądu wyłącznie w obrębie sieci lokalnej zbudowanej na kablach koncentrycznych, łączących indywidualnie kamery z rejestratorem. Zapis obrazu dokonywany jest w rozdzielczościach PAL/NTSC – czyli maksymalnie ok. 768×576 pikseli, przez co jego jakość nie jest zbyt wysoka.

Systemy hybrydowe oparte są o hybrydowe rejestratory lub serwery wizyjne IP, które umożliwiają łączenie kamer analogowych z urządzeniami cyfrowymi IP przy uzyskaniu funkcjonalności tych drugich. Urządzenia hybrydowe m.in. konwertują sygnał analogowy na cyfrowy i umożliwiają jego cyfrowy zapis lub pozwalają na zdalny podgląd.

Monitoring IP to najnowocześniejsza wersja dozoru wizyjnego wykorzystująca protokół internetowy IP (ang. Internet Protocol), który umożliwia tworzenie dużych, otwartych na rozbudowę systemów przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury sieci LAN.

niskoprądowe.pl – co oferujemy?

Projektujemy od podstaw nowe systemy monitoringu, rozbudowujemy oraz serwisujemy istniejące. Współpraca z wieloma hurtowniami pozwala nam być konkurencyjnymi cenowo, jednocześnie zachowując wysoką jakoś i gwarancję sprzętu.

Pracujemy głównie na urządzeniach marki DAHUA, HikVision, ATTE oraz Pulsar. Dobieramy urządzenia wg potrzeb klienta, zapewniając detekcję, rozpoznanie obiektów, nowoczesne funkcje inteligentnej analityki.

W jaki sposób działamy?

1. Kontaktujesz się z nami

Podczas wstępnej rozmowy zbieramy jak najwięcej informacji przydatnych do dalszej części procesu. Umawiamy się na oględziny.

2. Przeprowadzamy oględziny

Podczas oględzin sporządzamy dokumentację, która pomoże nam wykonać późniejszy projekt oraz wycenę

3. Przedstawiamy projekt oraz wycenę

Wspólnie z klientem ustalamy kierunek działania, przedstawiamy wstępną ofertę oraz projekt systemu

4. Montujemy gotowy system

Wykonujemy montaż gotowego systemu, przekazujemy dokumentację techniczną klientowi

Jaki system monitoringu wybrać?

Wyższość systemu IP nad rozwiązaniami analogowymi i hybrydowymi jest wielopłaszczyznowa. Po pierwsze nie ma konieczności łączenia każdej kamery bezpośrednio z rejestratorem, dzięki czemu monitoring IP jest bardzo elastyczny i umożliwia rozproszenie urządzeń działających w obrębie wykorzystywanej sieci – takie rozwiązanie umożliwia prostą i szybką rozbudowę. Po drugie, jakość obrazu rejestrowanego przez kamery megapikselowe, które ogranicza wyłącznie wielkością matrycy i przetwornika jest zdecydowanie wyższa.

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/backspac/public_html/niskopradowe.pl/wp-includes/functions.php on line 5349